Poradnik: jak wybrać fotografa

Wybranie fotografa na ten wyjątkowy dzień może trwać bardzo długo. Wiele rozmów, przeglądanie portfolio – to ciężka praca, ale warto mieć piękne zdjęcia, aby pokazać jak bardzo się kochacie rodzinie albo przyjaciołom.

Wybór profesjonalisty wymaga cierpliwości i poszukiwań. Umiejętności, kreatywność, pasja, zdjęcia ze stylem i klasą – to cechy dobrego fotografa.

Bardzo ważnym szczegółem dla pary młodej do omówienia przy planowaniu ich ślubu, jest fotograf ślubny. Ponieważ zdjęcia pozostaną na zawsze, dobrze jest porozmawiać z fotografem na co zwrócić uwagę. Istnieje kilka ważnych czynników przy wyborze fotografa, oprócz stylistyki zdjęć…

Czyli co jest w zestawie?

Przy wyborze fotografa do obsługi ślubu, dobrze jest wiedzieć za co płacimy. Czy jest to tylko reportaż z ceremonii i wesela czy też zdjęcia plenerowe. Trzeba też uzgodnić ile czasu chcemy poświęcić np. na przygotowania czy na sesję w plenerze. Możliwe jest także uzgodnienie z fotografem, że przygotuje album, wydrukuje zdjęcia lub zrobi prezentację na DVD

Kwestie finansowe.

Kolejnym czynnikiem, który należy rozważyć w odniesieniu do fotografii ślubnej, to ile wszystko będzie kosztować przyszłą pannę młodą i pana młodego. Dla wielu par, ślub to ściśle określony budżet, w którym się muszą trzymać a w nim uwzględnić fotografa. Pytając o cenę na początku, unikniemy straty czasu związanej z przekroczonym budżetem, a jeżeli cena będzie odpowiednia możemy wstępnie zarezerwować już termin.

Rodzaj fotografii.

Każdy fotograf ślubny jest inny, jeżeli chodzi o różnorodność i styl fotografii, które robi. Jeśli para poszukuje pewnego stylu, takiego jak np. fotografia czarno-biała, ważne jest żeby na początku uzgodnić czy dany fotograf “czuje” ten styl. Warto też zwrócić uwagę, na to jakie zdjęcia wybierają inne pary – lub po prostu zdać się na fotografa i jego wyczucie.

Osobowość i elastyczność fotografa.

Ważne jest także by zwracać uwagę na osobowość fotografa i jego elastyczność. Ponieważ jest to wyjątkowy dzień dla pary młodej, warto uzgodnić czas w jakim będą robione zdjęcia, żeby sfotografować najważniejsze chwile. Pomoże to zapewnić, że cały dzień przejdzie gładko, jak to tylko możliwe.

Uważny wybór fotografa ślubnego jest bardzo ważnym elementem w procesie planowania ślubu. Para chce mieć pewność, że fotograf doskonale odda atmosferę tego dnia i zrobione zdjęcia będą wspaniałą pamiątką na całe życie…

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *